Sausio mėnesio pradžioje automobilių sporto mėgėjai visą dėmesį nukreipia į Saudo Arabiją, kur vyksta sunkiausiomis vadinamos lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis.
Lietuva yra viena tų šalių, kur Dakaras sulaukia milžiniško susidomėjimo ir populiarumo. Prie to, žinoma, labai svariai prisideda ir tai, kad būtent Lietuva yra viena labiausiai reprezentuojamų šalių šiose lenktynėse.
Dar svarbiau yra tai, kad lietuviai vis dažniau kovoja ne tik dėl vietos dešimtuke, bet taikosi ir į pačias aukščiausias pozicijas.
2025 metų Dakaro ralį Lietuvos sportininkai taip pat pasitiko su didžiulėmis ambicijomis, tačiau ne visiems sekėsi taip, kaip buvo tikimasi.
Motociklų įskaitoje – net keturi lietuviai
Motociklų įskaitoje 2025 metų Dakare varžėsi keturi lietuviai, tiesa, įspūdingų rezultatų pasiekti jiems nepavyko. Tiesa, niekas kažko ypatingo iš šių sportininkų nelabai ir galėjo tikėtis.
Aukščiausią vietą bendroje įskaitoje iš lietuvių užėmė Nerimantas Jucius, likęs 29-as. 32-oje vietoje liko ilgametis Dakaro dalyvis Arūnas Gelažninkas. Dar vienas lietuvis, Modestas Siliūnas, bendroje įskaitoje liko 71-as, mažiausiai pasisekė Mykolui Paulavičiui, kuriam teko tenkintis 119-ąja pozicija. Iš viso Dakare finišavo 131 motociklininkas.
2025-ųjų metų Dakarą motociklų įskaitoje laimėjo australas Danielis Sandersas, už jo nugaros liko ispanas Tosha Schareina. Nugalėtojui ispanas nusileido vos kiek mažiau nei devyniomis minutėmis. Žinant, koks ilgas yra Dakaro ralis, toks atsilikimas yra visiškai minimalus. Trečioje vietoje liko Prancūzijos atstovas Adrienas Van Beverenas.
Puikus R. Baciuška ir eilinis B. Vanago pasitraukimas
Automobilių įskaita dažniausiai būna pati įdomiausia Lietuvos autosporto mėgėjams, kadangi čia dažniausiai dedamos ir didžiausios viltys.
Šiemet viltys vėl buvo didelės ir dalis lenktynininkų jas bent iš dalies pateisino, kiti – dar kartą nuvylė.
Aukščiausią poziciją automobilių įskaitoje iš lietuvių užėmė Rokas Baciuška, likęs 12-as. Tiesa, tauragiškis ne viename greičio ruože parodė, kad yra pajėgus kovoti dėl pačių aukščiausių pozicijų, tačiau koją ne kartą kišo mechaninės problemos.
26-oje vietoje liko kitas lietuvis Gintas Petrus, Vladas Jurevičius finišavo 48-as.
Šio Dakaro nusivylimu vėl tapo Benediktas Vanagas. Daug klaidų daręs Dakaro veteranas galiausiai taip sugadino savo automobilį, kad tęsti lenktynių tiesiog nebebuvo galimybių.
Automobilių įskaitoje triumfavo Yazeedas Al Rajhi, už jo nugaros liko Henkas Lateganas ir Mattiasas Ekstromas.
Geriausias rezultatas – sunkvežimių įskaitoje
Prieš 2025 metų Dakaro ralį daugelį nustebino Vaidotas Žala, kuris paskelbė, kad Dakarą bandys šturmuoti su sunkvežimiu. Galima drąsiai teigti, kad toks lietuvio debiutas neprisvilo.
V. Žala, taip pat turėjęs nemažai techninių problemų, galutinėje įskaitoje vis tiek liko penktas ir užfiksavo geriausią šių metų rezultatą tarp lietuvių.
Sunkvežimių įskaitoje triumfavo čekas Martinas Macikas.